سال اول دوشنبه 07 اسفند 1402

INFO@ATIYEHMARDOM.COM

سه شنبه 17 بهمن 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

مدیرکل راه و شهرسازی فارس ؛

عملیات اجرایی ۵۰۰۰ واحد از طرح نهضت ملی شهرستان فسا آغاز شد

عملیات اجرایی ۵۰۰۰ واحد از طرح نهضت ملی شهرستان فسا آغاز شد
مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی عملیات اجرایی ۵۰۰۰ واحد از طرح نهضت ملی شهرستان فسا در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،(فارس)، محمودرضا طالبان مدیر کل راه و شهرسازی فارس در حاشیه مراسم آغاز این طرح که با حضور استاندار فارس و دیگر مسئولین برگزار شد افزود: طرح نهضت ملی مسکن در تمام شهرهای استان آغاز شده و در حال اجرا و فعال است.

وی خاطرنشان ساخت: حدود ۱۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن باید در ۹۵ سایت و ۲۸۰۰ هکتار زمین ساخته شود که از این تعداد ۱۱۵ هزار واحد در شهرهای شیراز مرودشت استهبان جهرم کازرون و فسا به دلیل کمبود زمین به شکل چهار طبقه ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: مابقی و ۴۵ هزار واحد دیگر عمدتاً به شکل یک طبقه و بعضاً دو طبقه در حال ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس متذکر شد: در حال حاضر حدود ۴۸ هزار واحد در مرحله اجرا یا اتمام فونداسیون قرار دارد و برای حدود ۵۶ هزار واحد هم پروانه ساختمانی اخذ شده است.
محمودرضا طالبان گفت: در شهر فسا تعداد ۲۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که ۷۳۳۷ نفر واجد شرایط شناخته شدند و ۵۶۱۲ نفر واریز وجه انجام داده‌اند.
وی اضافه کرد: تاکنون برای ۱۱ هزار نفر در شهر فسا زمین تامین شده و برای ۳۷۰۰ واحد پروانه ساختمانی اخذ شده است.
او ادامه داد: زمینی به مساحت ۷۴ هکتار نیز پیش از این پروژه در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار گرفته که همزمان عملیات آماده‌سازی و احداث واحدهای مسکونی در آن آغاز شده است.


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها