سال اول دوشنبه 07 اسفند 1402

INFO@ATIYEHMARDOM.COM

دوشنبه 09 بهمن 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

استاندار فارس در شورای حفاظت از منابع آب:

برای حفاظت از منابع آبی باید از شیوه های نوین و جدید استفاده کرد.

استاندار فارس در شورای حفاظت از منابع آب:
برای حفاظت از منابع آبی باید از شیوه های نوین و جدید استفاده کرد.
دومین جلسه حفاظت از منابع آبی و سازگاری با کم آبی به ریاست استاندار فارس و با تمرکز بر استفاده از شیوه های نوین و جدید بر حفاظت منابع آبی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس محمدهادی ایمانیه در حاشیه دومین جلسه شورای حفاظت از منابع آب و سازگاری با کم آبی، گفت: با توجه به مشکلات تامین آب که به سبب تغییرات اقلیمی در سراسر جهان ایجاد شده از اعضای شورا خواستم تا بیشتر به موضوع بهینه کردن مصرف آب بپردازند و این لزوما به معنای کاهش مصرف آب نیست.
 
استاندار فارس کنتوردار شدن چاه های آب در استان را اقدامی بسیار کمک کننده عنوان کرد و افزود: کنتورهای هوشمندی که بر روی چاه های کشاورزی نصب می شود مصرف برق و آب را مدیریت خواهد کرد.
 
وی از برخورد با متخلفین این حوزه نیز خبر داد و از پلمپ چاه های غیرمجاز سخن گفت و افزود: در ارتباط با پلمپ شدن چاه های غیرمجاز بویژه برای افرادی که با سو استفاده از این موضوع تعدادی چاه غیرمجاز حفر و آنان را اجاره داده اند لذا اولویت اول و تمرکز اصلی در برخورد با این گروه است.
 
 
محمدهادی ایمانیه ضمن تشکر از مجریان تجهیز چاه های کشاورزی‌ به کنتورهای هوشمند، خاطر نشان کرد: سرعت نصب کنتور نسبت به سال های قبل افزایش یافته اما با آنچه شایسته است فاصله داریم؛ پیشنهاد می کنم با همکاری بانک کشاورزی که رسالت ذاتی آن کمک به توسعه کمی و کیفی کشاورزی است، تسهیلاتی برای نصب کنتور درنظر گرفته شود؛ در صورت لزوم تحقق این موضوع را در سطح مدیران ملی بانک کشاورزی پیگیری خواهم کرد.
 
نماینده عالی دولت در فارس در ادامه بر ضرورت اصلاح کانال های انتقال آب به باغات و زمین های کشاورزی تاکید کرد و گفت: ضروری است که متناسب با آب و هوای خشک محصولات کشاورزی را کشت کنیم و اصلاح الگوی کشت را بعنوان یک وظیفه در دستور کار خود قرار دهیم.
 
وی با تاکید براینکه با استفاده از بذر اصلاح شده، ضمن مصرف آب کمتر، شاهد برداشت محصول بیشتری خواهیم بود، خاطر نشان ساخت: روش های سنتی برای تامین آب دیگر پاسخگو نیست و چاره ای وجود ندارد مگر اینکه به علم نوین و روش های جدید متوسل شویم.
 
 
استاندار فارس در پایان نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد قرارگاه آب هر روز با حضور معاونین آب منطقه ای، آبفا استان، آبفا شیراز و جهادکشاورزی جلسات منظمی داشته باشد؛ هر هفته این جلسه با حضور مدیران کل و معاون عمرانی استانداری برگزار شود و در هر جلسه ای هم که لازم باشد بنده شرکت خواهم کرد تا ان شاءالله سال آینده با بحران آبی مواجه نشویم.
 


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها