سال اول دوشنبه 07 اسفند 1402

INFO@ATIYEHMARDOM.COM

شنبه 07 بهمن 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس خبر داد:

برنامه ريزي براي احداث 3شهرك تخصصي انرژي خورشيدي در استان فارس

برنامه ريزي براي احداث 3شهرك تخصصي انرژي خورشيدي در استان فارس
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس از برنامه ريزي براي احداث 3شهرك تخصصي انرژي خورشيدي در استان فارس خبر داد و گفت: ایجاد این شهرک‌های تخصصی باهدف ايجاد بستر لازم براي توسعه انرژی‌های تجدید پذیر انجام می‌شود.
سيد مسعود عظيمي افزود:  ايجاد اين شهرك هاي تخصصي بعنوان مصوبه دور دوم سفر رياست جمهوري در برنامه اين شركت قرارگرفته و در اين زمينه،مراحل بررسي و امكان سنجي اراضي در شهرستان هاي شمال استان در حال انجام است.   
   وي افزود: با توجه به موضوع ناترازی در تأمین برق برای واحدهای صنعتی و تولیدی موضوع ایجاد  شهرک‌های تخصصی انرژی خورشیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به عنوان یک اولویت مورد توجه سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران قرار گرفته است كه در استان فارس با توجه به موقعيت جغرافيايي و زاويه مناسب تابش نور خورشيد اين استان يكي از بهترين نقاط براي راه اندازي نيروگاه هاي خورشيدي محسوب مي شود.
مدير عامل شركت شهرك هاي صنعتي فارس در ادامه با بيان اينكه يكي از شروط اصلي  تولید برق توسط واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فراهم بودن زيرساخت هاي اتصال به شبکه برق است گفت:در اين زمينه بزودي در جلسه اي مشترك با شركت برق منطقه اي فارس زيرساخت هاي موجود نظير ظرفيت شبكه انتقال و پست هاي توزيع بررسي و در هماهنگي كامل با آن مجموعه نسبت به انتخاب مناسب ترين اراضي براي ايجاد شهرك هاي تخصصي انرژي اقدام خواهيم كرد.
وی افزود: علاوه بر راه اندازي شهرك هاي تخصصي انرژي ، در شهرك هاي  صنعتي اقليد 2،انرژي بر لامرد ،سروستان 2 و مهر که مستعد تولید انرژی‌های تجدیدپذیر از جمله ساخت نیروگاه خورشیدی هستند،  نيز  زون هايي  به مساحت 46هكتار براي جذب و استقرار طرح هاي سرمايه گذاري در اين بخش، در نظر گرفته شده است. .
عظيمي با اشاره تفاهم نامه سازمان صنايع كوچك و شهرك هاي صنعتي ايران  با ساتبا و وزارت نیرو براي اتصال برق توليدي شهرك هاي تخصصي انرژي و نيز نيروگاه هاي خورشيدي موجود در شهرك هاي صنعتي به شبکه گفت:با هدف حمايت از  سرمايه گذاران در اين بخش تلاش خود را براي به حداقل رساندن   بهای تمام شده زیرساخت‌های صنعتی در شهرك هاي تخصصي انجام خواهيم داد


سرخط اخبار اقتصادی

پربازدیدترین ها