سال اول دوشنبه 07 اسفند 1402

INFO@ATIYEHMARDOM.COM

شنبه 30 دی 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

استاندار در دیدار با دبیران احزاب فارس:

همه احزاب سیاسی به ایران، نظام، انقلاب، شهدا و امام راحل عشق می‌ورزند و به قانون اساسی پایبندند

استاندار در دیدار با دبیران احزاب فارس:
همه احزاب سیاسی به ایران، نظام، انقلاب، شهدا و امام راحل عشق می‌ورزند و به قانون اساسی پایبندند
استاندار فارس در نشست هم اندیشی با دبیران احزاب سیاسی فارس، نظام، انقلاب، شهدا، امام راحل و پاینده به قانون را وجه مشترک احزاب عنوان کرد و افزود:افراد شایسته زمانی انتخاب می‌شوند که مشارکت حداکثری احزاب انجام شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس محمد هادی ایمانیه در نشست هم‌اندیشی با مسئولین احزاب سیاسی استان ضمن تبریک ایام ماه مبارک رجب، از شرکت کنندگان در جلسه تقدیر کرد و گفت: این کشور متعلق به همه است و هر کسی که خودش را دوستدار کشور و ایران می‌داند از منافع شخصی خود در جهت منافع ملی صرف نظر می‌کند.
 
 ایمانیه احزاب سیاسی را در یک وجه مشترک دانست و خاطرنشان ساخت: همه احزاب فارغ از گرایشات سیاسی به ایران، نظام، انقلاب، شهدا و امام راحل عشق می‌ورزند و به قانون اساسی نیز پایبندند.
 
 استاندار فارس با اشاره براینکه طبیعتاً به دلیل محدودیت زمانی و مشغله کاری نمی‌توانم با همه افرادی که درخواست ملاقات دارند دیدار کنم گفت: فارس، بزرگترین استانِ دارایِ بیشترین تقسیمات کشوری است؛ برنامه‌ها به نحوی است تا بیش از این در شهرستان‌ها وقت بگذارم.
 
 نماینده عالی دولت در فارس تصریح کرد: خروجی برخی اقدامات خوب بوده اما به آن بسنده نمی‌کنم و بیشتر از آن را پیگیری خواهم کرد.
 
 ایمانیه در پاسخ به فراهم نبودن محیط مناسب برای گردهمایی احزاب پیشنهاد کرد: معاون سیاسی و امنیتی استانداری پیگیری کند تا چند سالن مناسب شهر با هماهنگی وزارت کشور، در بازه مجاز تبلیغات در اختیار احزاب قرار گیرد هزینه آن هم از جانب استانداری پرداخت شود و به ترتیب درخواست‌ها اقدام گردد. در شهرستان‌ها هم با هماهنگی وزارت کشور از سالن‌های موجود استفاده شود البته تاکید دارم منافاتی با تصمیمات کشوری و وزارتی نداشته باشد.
 
 استاندار فارس از موافقت خود با راه‌اندازی هرچه سریعتر خانه احزاب خبر داد و آن را اقدامی ارزشمند دانست و تصریح کرد: از همه شما به عنوان بزرگترهای عقیدتی استان توقع دارم تلاش کنید تا مشارکت در انتخابات سال جاری بیش از گذشته باشد؛ همه می‌دانیم افزایش یا کاهش مشارکت در انتخابات پیام‌هایی در جنبه‌های مختلف داخلی و خارجی دارد پس به احترام ایران، اسلام، انقلاب و شهدا هر کس هر کاری که می‌تواند انجام دهد.
 
 نماینده عالی دولت در فارس در ادامه با اشاره به موضوع با اهمیت جهاد تبیین گفت: جهاد تبیین صرفاً وظیفه دولت نیست و همه در این زمینه مسئول هستیم؛ اقدامات و حقیقت‌هایی که واقع شده را اعلام می‌کنیم و شما نیز برای انتشار آن تلاش کنید.
 
 وی معیشت را یکی از موضوعات مهم و مورد توجه دولت سیزدهم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در جلسات متعدد استانداران با ریاست محترم جمهور و سایر وزیران همگی اقرار داریم معیشت بحث مهمی است؛ هرچند مسائل ایجاد شده ناشی از تحریم‌ها و غرض ورزی دشمنان بی‌تأثیر نیست اما طبیعتاً قسمتی هم به مدیریت ما باز می‌گردد لذا برای بهبود معیشت تلاش‌هایی کرده‌ایم.
 
 ایمانیه ادامه داد: به طور مثال شاید نتوانیم قیمت برخی اقلام را کاهش دهیم اما می‌توانیم با کاستن واسطه‌های بی‌مورد محصولات اساسی را با کمترین قیمت به دست مردم برسانیم. از همه ارگان‌های نظامی و انتظامی خواسته‌ام قسمتی از فروشگاه‌های خود در سطح استان را به این موضوع اختصاص دهند تا در کنار سایر غرف موجود مناسب‌ترین توزیع با کمترین قیمت در سطح استان صورت پذیرد.
 
 ایمانیه با تاکید بر اینکه دولت برای شنیدن نظرات اصلاحی همواره آماده است خاطرنشان کرد: وقتی شورای نگهبان فردی را تایید صلاحیت می‌کند یعنی وی صلاحیت عضویت در مجلس شورای اسلامی را دارد و ما هیچ تفکیکی در بین افراد قائل نخواهیم بود؛ قطعاً طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب عقیده دارم هرچه رد صلاحیت‌ها کمتر باشد بهتر است.
 
 وی افزود: مسائلی که بیش از ۳۰۰ یا ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم با آن درگیر هستند را اعلام کنید سعی می‌کنیم متناسب با آن مشکلات را به تدریج حل کنیم.
 
 استاندار فارس خاطرنشان کرد:حضور پررنگ شما در سفر دوم هیئت دولت به استان جایگاه فارس را بیش از پیش در منظر دولت ارتقا داد؛ نوع معرفت و تعامل مردم استان در این سفر بی‌بدیل بود. با مشارکت سنگین در انتخابات حساس مجلس شورای اسلامی و همچنین مجلس خبرگان رهبری حسب فرمایش مقام معظم رهبری حرمت استان فارس را علی رغم همه مشکلاتی که وجود دارد کما فی السابق نگه داریم.
 
 ایمانیه تصریح کرد: به صراحت می‌گویم سیستم دولتی به هیچ وجه اجازه ندارد چه به نفع نمایندگان فعلی و چه به نفع سایر کاندیداها ورود کند در غیر این صورت خلاف شرع و قانون انجام شده و با وی قطعاً برخورد خواهد شد.
 
 ایجاد دفتر حامیان دولت و اعلام احزاب دارای مجوز به کاندیداهای نمایندگی موارد دیگری بود که استاندار فارس به آنها اشاره کرد.
 
 استاندار فارس در پایان دیدار با احزاب سیاسی فارس خطاب به ایشان گفت: افراد شایسته زمانی انتخاب می‌شوند که مشارکت حداکثری احزاب انجام شود؛ در این مدت سعی کرده‌ایم با رفع مشکل و از طریق اغناسازی، مردم را تکریم و احترام کنیم. طبق فرمایش حضرت امام خمینی رحمت الله علیه ما خادم ملت هستیم.


سرخط اخبار سیاسی

پربازدیدترین ها