سال اول شنبه 23 تیر 1403

INFO@ATIYEHMARDOM.COM

سه شنبه 23 آبان 1402 ، 3 : 7

کد خبر :

شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و شورای فرهنگ و ترویج ایثار و شهادت برگزار شد:

خاطرات خانواده های شهدا، والدین ایشان، ایثارگران، جانبازان و یادگاران نظام اسلامی ایران می بایست ثبت شود تا به شکل صحیح به آیندگان منتقل گردد

دکتر ایمانیه بر ضرورت حفظ آثار مکتوب و خاطرات شفاهی خانواده های شهدا تاکید کرد و گفت: خاطرات خانواده های شهدا، والدین ایشان، ایثارگران، جانبازان و یادگاران نظام اسلامی ایران می بایست ثبت شود تا به شکل صحیح به آیندگان منتقل گردد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و شورای فرهنگ و ترویج ایثار و شهادت، به ریاست استاندار فارس، محمد هادی ایمانیه و سایر اعضا برگزار شد. در این جلسه علاوه براینکه گزارش مصوبات قبلی ارائه شد، برخی موارد نیز مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
استاندار فارس در این جلسه، با اشاره به میزبانی استان فارس از پیکر تعدادی از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس در آذر ماه سال جاری، بر برنامه ریزی منسجم و منظم برای استفاده حداکثری میزبانی شایسته از فرزندان انقلاب اسلامی تاکید کرد و افزود: مراسم تشییع و وداع با فرزندان خمینی کبیر رضوان الله تعالی علیه، در سراسر فارس برنامه ریزی شود.
وی بر ضرورت همکاری همه دستگاه ها و نهادهای استانی در این زمینه تاکید کرد و گفت: آن‌گونه که شایسته نام فارس است، تدبیر کنید و میزبانی مناسبی از صاحبان انقلاب اسلامی را به نمایش بگذارید.
دکتر ایمانیه در ادامه با اشاره به چهل و دومین سالگرد شهادت عالم وارسته و مجتهد شیعه، آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب اشاره کرد و گفت: همواره مسجد، جایگاه اصلی سومین شهید محراب بود لذا برنامه های بزرگداشت این معلم اخلاق نیز با محوریت مساجد، بویژه مسجد جامع عتیق برنامه ریزی و برگزار شود.
رئیس شورای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در ادامه سخنان خود بر ضرورت تکمیل و بهسازی مقبره های شهدای انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: برخی مواردی که در جلسات قبل مطرح شده را در سفر آیت الله رئیسی به فارس با ایشان مطرح نمودم لذا در قالب مصوبات سفر ایشان لازم است موارد پیگیری شود.
نماینده عالی دولت در فارس در بخش دیگر سخنان خود، بر مستندسازی، حفظ، نگهداری و انتشار خاطرات خانواده های شهدا، والدین ایشان، جانبازان، ایثارگران و یادگاران هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد و خاطرنشان ساخت: همه نهادهای متولی، سازمان های مختلف از جمله صداو سبما، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر نهادهای ملی و مذهبی در زمینه ثبت، حفظ، نشر و نگهداری خاطرات شفاهی و مکتوب دوران دفاع مقدس، پیروزی انقلاب اسلامی و مدافعین امنیت و حرم از هیچ تلاشی دریغ نورزند


سرخط اخبار فرهنگ و هنر

پربازدیدترین ها