سال اول دوشنبه 13 آذر 1402

INFO@ATIYEHMARDOM.COM

سه شنبه 25 مهر 1402 ، 0 : 12

کد خبر :

رئیس ستاد انتخابات استان فارس:

تشکیل ۱۰۰ هیات اجرایی انتخابات در استان فارس

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: در مهلت قانونی تعیین شده برای تشکیل هیات های اجرایی؛ معتمدان مردمی هیات‌های اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۹۷ حوزه اصلی و فرعی استان فارس و سه هیات اجرایی فرعی ویژه اقلیت های دینی مشخص شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، اسماعیل قزل سفلی معاون سیاسی استاندار فارس گفت : بر اساس قانون ، هیات های اجرایی هر حوزه از سه نفر عضو حقوقی و هشت نفر عضو حقیقی شامل معتمدین مردم تشکیل می شوند.

وی در ادامه افزود : طی روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهرماه ، فرمانداران و بخشداران با دعوت از معتمدین تایید شده توسط هیات نظارت ، انتخابات داخلی را در تمامی حوزه های اصلی و فرعی برگزار کردند که از این تعداد هشت نفر به عنوان اعضای اصلی و پنج نفر به عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس؛ با بیان اینکه هیات های اجرایی از معتمدین مردم تشکیل می‌شوند گفت: فرآیندهای انتخابات هم در اجراء و هم در نظارت انتخابات بدست خود مردم انجام میشود ؛ بنابراین مردمی بودن انتخابات؛ شاخص ترین ویژگی انتخابات در جمهوری اسلامی ایران است.

قزل سفلی گفت: هیات های اجرایی وظایف و اختیارات مهمی در فرایند برگزاری انتخابات دارند و مسئول صحت جریان انتخابات در حوزه انتخابیه خود می باشند.

ثبت نام نهایی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از مرحله پیش ثبت نام تاییدیه و شناسه پیگیری گرفته اند، از ۲۷ مهرماه جاری به مدت ۷ روز و بصورت الکترونیکی(غیر حضوری) خواهد بود.
دوازدهمین دوره انتخابات مجلس همزمان با ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۱۱ اسفند سال جاری برگزار می شود.


سرخط اخبار اجتماعی و جامعه

پربازدیدترین ها